Özel Ders Önemi

Özel Ders Önemi

 

Özel Ders Merkezim 18 yılı aşkın bir süredir binlerce öğrenciye özel ders vermiş bir kurumdur. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunabilmekteyiz. Özel Ders Merkezim, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışan akademisyenlerden oluşmaktadır.

Okulda başarılı olmanın yolunu arayan çocuklar her zaman farklı yöntemlere başvurmuşlardır. Bu yöntemler genellikle yeni ve çalışma tekniklerini geliştirmek üzere ele alınan şeylerdir. Çünkü gençler okulda başarılı olmanın yolunu ararken her şeyin ötesinde yeni şeyler de öğrenmek isterler. Çünkü gençler her zaman daha yeni şeyler öğrenmenin kapısını açmak için sınırlarını zorlamaktan kaçınmazlar. Bu yüzden onlar gençtir. Herkes gençliğini hatırlasın, herkesin bu konuda bir şeyler yaptığını göreceksiniz. Herkes genç oldu ya da halen genç ve bu yapılanların ne olduğunu anlaması için çok fazla çaba sarf etmesine gerek yok. Genç olmanın beraberinde getireceği şeyler aslen çok sorunlu şeyler değil çünkü genç olmak özünde inanılmaz güzel bir şey. Bunu anlamak için gençliğinize dönüp bir bakmanız yeterli. Gençlik çağları genel olarak okulda geçtiğinden her türlü gençliğe dair şeyi okul zamanımızda yaptığımızı görürüz. Bu durum o kadar güzel gelir ki bize sürekli bu anılar ile yaşayabilir bu konuları arkadaşlarımız arasında konuşarak o okul günlerimizi anmak konusunda hep cömert davranabiliriz. Bundan hareketle anlayabiliriz ki okul aslında güzel bir yerdir. Ancak içindeyken bunun değerini fazla bilmeyiz ne zaman ki okul sona erer bir daha hiç gitmeyecek şekilde ayrılırız o okul bizim için inanılmaz bir özlem haline gelir. Okulumuzu özleriz arkadaşlarımızla geçirdiğimiz o günlerin değeri ancak onlardan ayrıldığımızda anlarız. Öyle ki her zaman okul arkadaşlarımızın yanımızda olmasını ister ve hayatımız boyunca onlardan ayrılmadan güzel bir hayat sürmenin anahtarını ararız. Yani okul arkadaşlarımız her zaman bizim için en iyi arkadaşlar olurlar. Bunu aslında bir genelleme olarak anlatmak biraz yanlış olabilir ancak bir baktığımızda anlayacağız ki toplumun çoğunda bu tip görüşler hakim. Bu sebep ile yakınımız olur çocuğumuz olur okulu ile sorun yaşayan çocuklara kesinlikle yardım etmeliyiz özellikle ders konusunda sıkıntı yaşayan çocuklara destek olmalıyız. Bu destek konusu nasıl olacak diye sorarsanız, destek dersleri ile çözebilirsiniz. Mesela İstanbul’da yaşıyorsanız ve bu konuda yardımcı olmak istediğiniz bir öğrenci var ise genellikle üniversite öğrencilerinin arz eden olduğu İstanbul özel ders piyasasına bir göz gezdirebilirsiniz. Özellikle internet üzerinde bir çok ilan bulabileceksiniz. Arama yaparken şu arama kalıbına dikkat etmelisiniz: İstanbul özel ders. Böylece bulacağınız özel öğretmenler ile bu sorun yaşayan çocuklara istedikleri yaşamı sağlayabilir ve onlar için önemli bir şey yerine getirmiş olabilirsiniz. Unutmayın önemli olan aramayı doğru yapıp doğru öğretmeni bulabilmek. Doğru arama için de gerekli olan kelimeler İstanbul özel ders kelimeleri. Bu kelimeler üzerinden yapacağınız aramalar sonucunda istediğinize göre bir öğretmeni bulma ihtimaliniz çok yüksek. Böylece istediğiniz iyiliği bir insana yapmış olacaksınız. Bu da sizi çok iyi hissettirecek.

ÖZEL DERS VE FAYDALARI

Okul, dershane ve kurs ortamında öğrencilerin konuları anlamamasına neden olan birçok neden vardır. Dersi sevmeme, konsantrasyon eksikliği, arkadaş ortamı, ders hakkındaki bilgi, sınıfların kalabalık olması, öğretmenin konuyu iyi anlatamaması, kişisel sorunlar gibi nedenler öğrencinin başarısız olmasına neden olmaktadır. İşte bu sebeplerden dolayı Özel ders daha da önemli hale gelmiştir.

Klasik öğrenme yöntemleri artık öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalmıştır. Öğrencilerin birebir öğrenme istekleri ve hayatlarından daha başarılı olmak isteyişleri de özel derslerin önemini artırmıştır. Sınıf ortamında herkesin öğrenme yetenekleri ve bilgileri birbirinden farklı olduğundan ve sınıfların kalabalık olmasından dolayı öğrencilerin derslerde başarısız olduğu ve düşük not aldığı inkâr edilemez bir gerçek. Bu sebeplerden dolayı da sınıftaki dersler 4-5 başarılı öğrenci ile yürütülmektedir.

Özel ders tüm öğrencileri bu dertten kurtarıyor. Okullarda, dershanelerde ve kurslarda sağlanamayan uygun ders çalışma ortamlarının özel derslerde sağlandığı görülmüştür. Bu sayede de öğrenciler özel dersler sayesinde okul hayatlarında daha başarılı olmaktadırlar.

Öğrencilerdeki en büyük zenginlik kendilerine olan güvendir. Düşük notlar ile gelen güvensizlik yine yüksek notlar ile düzeltilebilmektedir. Özel dersler sayesinde derslerinizde daha başarılı olacak ve kendinize olan güven geri gelecektir. Bu sayede okuldaki derslerinizde daha yüksek notlar almaya başlayacak, derslere karşı olan ilginiz artacak, öğretmenlerinizi sevmeye başlayacak, çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminiz daha iyi olacaktır.

Özel dersler sayesinde öğretmeninizden birebir eğitim alacak ve anlamadığınız konuları öğretmenlerinize daha rahat bir şekilde sorabileceksiniz. Ayrıca bilmediğiniz konular daha detaylı bir şekilde anlatılacak ve bildiğiniz konuların üzerinden fazla durulmadan yüzeysel olarak anlatılacaktır. Bu sayede de zaman en verimli şekilde değerlendirilmiş olunacaktır. Sizde daha okul hayatınızda başarı ve daha parlak bir gelecek için sağlam bir adım atmak istiyorsanız özel derslere önem vermelisiniz.

Eğitim ve Özeldersmerkezim Danışmanı

Eğitim Koçu : Fatih Aydoğan

www.ozeldersmerkezim.org

 

WhatsApp Destek