Üniversite Özel Ders

Üniversite okumuş olanlar çok iyi bilir. Girdikleri okulda genellikle ilk tanıtım derslerinde bir hoca gelir ve bölüm hakkında bilgi vermeye başlar ve bu bilgi veren hocaların genelde tavrı birbirine benzerdir. Burası artık üniversite ve lisede elde ettiğiniz alışkanlıklardan kurtulun temalı cümleler bu konuşmaların girişini temsil eder. Ardından gelen konu ise kesinlikle bu bölüme girmenin kolay ancak mezun olmanın çok zor bir konu olduğu şeklindedir. Çünkü her hoca kendi bölümünün en zor bölüm olduğu hakkında bir görüşe sahiptir. Bu durumda her hoca kendi yaptığı işin en değerli olduğunu zanneder ve böyle davranır. Aynı zamanda öğrencilerinin de bu şekilde davranmasını ister. Bu sebeple okula atılan ilk adımda beyinler bu yönde yıkanmaya başlanır. Ve her üniversiteli öğrencilerin yaptığı konuşmada duyarsınız ki onların bölümü en zor bölümdür ve dünya üzerinde onlardan daha fazla sorun yaşayan yoktur. Çünkü üniversiteler bu tip efsaneler ile ayakta kalır en azından sosyal etkileşimler bu yönde olur. Bu sebeple her öğrenci de bu furyaya katılır ve arkadaşlarına kendi bölümü ve okulunun en zorlu yer olduğunu anlatmaya ve ötesinde kanıtlamaya çalışır. Çünkü bunu gerçekleştirdiğinde diğerlerinden bir adım öne çıkar ve herkesin takdirini kazanacak bir boyuta ulaşır. Bu da demek oluyor ki öğrencilerin sadece kendilerine has olduğunu düşündükleri bu olaylar herkes tarafından yaşanmaktadır. Yani o hoca herkesin dersine girip buraya girmek kolay ama mezun olmak zor cümlesini etmiştir. Ancak siz de bu konuyu mezun olduktan sonra değişik bir açıdan bakarak yorumlayabilirsiniz. Bu yorum aslında sizin bu okullarda geçirdiğiniz zamanın bir değerlendirmesi bir diğer yandan da gençlerin uygulaması gereken jargonun ne yönde olduğunu onlara anlatmak hizmetidir. Çünkü herkes kendi bölümünde okuyanlara okurken gıcık kapar ve mezun olduktan sonra da sever. Çünkü bu tip bölümlerde rekabet oranı çok yüksektir ve bu rekabetten yara alan öğrenciler her zaman vardır. Bundan zarar gören öğrenciler okullarda paylaşım esaslı müfredat okunmasına doğru yanaşırlar. Çünkü rekabet sistemi onları yaralamış ve herkesin yaralanmasını istemezler. Günümüz sistemin bu durum biraz zordur. Ancak farklı yollar ile notlarınızı yükseltmek yine sizin elinizdedir. Bu bağlamda ortaya çıkan üniversite özel ders konusunda ele alınacak bazı konular vardır. Bu sistem ile yani üniversite özel ders sistemi ile her şey artık çok daha kolay bir noktaya taşınacaktır. Ortalama bir öğrenci bu destek ile okulunu rahatça bitirecektir. Bu noktada da anlayacaksınız ki üniversite umduğunuz kadar korkunç bir yer değil ve üniversiteyi bitirmek o kadar zor bir şey değil. Zor olan bir şey var ki o da sizi dışarıda bekleyen gerçek hayattır. Gerçek hayata üniversite özel ders alsanız bile karşılık veremezsiniz.

Üniversite Özel Ders Olarak ÖNCELİK ;

Kalite , disiplin ve eğitim öncülüğü olmuştur . Üniversiteli arkadaşlarımızla
yaptığımız çalışmalar keyifli ve direk başarı odağı olarak göze çarpmaktadır
Fizik , Kimya , Matematik , Bilgisayar , Elektrik Elektronik ve benzeri tüm
ders alanlarında hizmet vermekteyiz. Özel dersin tek Adresi Özeldersmerkezim
olarak Kaliteli Öğretmen kadrosu Güler yüzlü ve tamamen öğretici
sınav stratejileri ve tecrübeli eğitim gönüllüleriyle beraber hareket etmekteyiz
Üniversite Özel Ders
Kimya ve Tüm alanları
Fizik
Matematik
Bilgisayar Tam Donanımlı
Yabancı Dil
Tez Yazımı
Ve bir çoğu için Özel Ders Merkezim
Yararı Saymakla Bitmiyor
Ülke olarak eğitim düzeyimiz düşük ne yazık ki. Daha doğrusu üniversite okuyan oranımız düşük. Bu safhaya gelmek için de oldukça fazla sınava girmemiz gerekir. Lise için sbs, üniversite için ise iki aşamalı olan ygs ve lys sınavı vardır. Ve güzel bir üniversite her öğrencinin hayalidir. Sadece okul yeterli olmaz bazen bu yüzden üniversite, kurs ya da özel ders gibi takviyeler gerekebilir. Dershane ve kurs daha çok toplu olduğundan dolayı öğrenen bireylerin daha fazla dikkatinin dağılmasına sebep olabilir. Bunun yanı sıra üniversite özel ders sadece kişiye özel verilen birebir eğitim olacağından daha sağlıklı, pratik, kaliteli ve aktif bir eğitim olacaktır. Bireyler için gelecekleri aileleri içinse çocuklarının geleceği çok önemlidir. Bu yüzden sağlıklı eğitim şarttır.
Her şeyin ötesinde üniversite özel ders sadece üniversiteye hazırlanan öğrencilerle sınırlı değildir. Üniversite de eğitim gören ve alanında uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin de uzman kişilerce özel eğitime tabi tutulmaktadır. Ya da dersten kalmış olan bireylerin o dersi özel ders olarak aldığı görülmüş bir sonuçtur. Bunun yanında üniversite bitiminde ales ya da kpss gibi sınavlara hazırlanan kişilerin de bu tür özel ders aldığı görülür. Genel kültür olsun alan dersi olsun İngilizce olsun her türlü dersin özel dersini alabilirler. Ve bu onlara artı bir puan kazandırır çünkü verimli olacağı içinde belki de hayatlarının sonuna kadar saklayabilecekleri bilgilere sahip olacaklardır.
Bu kadar işe yarayan üniversite özel dersin bir de şu yandan bakalım; üniversite öğrencilerinin veya atanamayan öğretmen adaylarının ya da konusunda uzmanlaşmış kimselerin de özel ders verdiğini biliyor musunuz? Üniversite öğrencilerine maddi yardımı da olan bu tür özel derslerinin maddi öneminin yanı sıra öğrencilerin anlama olasılıklarını da yükselttiği kanıtlanmış bir gerçektir. Öğrenme amacı güden ve maddi açıdan çok fazla ücret bulan bireylerin de bu tür öğrencilerin cüzi miktarda özel ders verdiğini bilmek ve bundan yararlanmak onların da işine gelecektir. Bu durumda iki tarafında yararına olacaktır. Öğrencilere de büyük bir yardımı olacaktır ve bu çok önemlidir.