Matematik Özel Ders

matematik özel ders

Günümüzün en önemli derslerinden bir tanesi matematiktir. Çevrenizde neye bakacak olursanız olun matematiği göreceksiniz. Kullandığınız bilgisayarlardan, yediğiniz yemeklere kadar her şeyin içerisinde matematik vardır. Bu yüzden matematiği etkili bir şekilde öğrenmeli ve derslerinizde başarılı olmalısınız. Özel Ders Merkezim, vermiş olduğu eğitimleri ile sizlere bu konuda yardımcı oluyor. Okul, dershane ya da kurstaki sınıfların kalabalık olması ve derslerin üzerinde fazla durulamaması nedeniyle matematiği tam olarak öğrenmek artık zor bir hale gelmiştir. Durum böyle olunca da özel matematik dersleri artık kaçınılmaz olmuştur. Sizde matematiği en iyi ve en etkili bir şekilde öğrenmek isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.
İlköğretim, lise ve üniversite düzeylerinde matematik eğitimi veren uzman eğitmenlerimiz, sizlere birebir eğitim vermekte ve anlamadığınız konuların üzerinde durmaktadırlar. Bilmediğiniz konular daha detaylı bir şekilde anlatılmakta ve bildiklerinizde tekrar edilmektedir. Aklınıza takılan bir konuyu ya da bir noktayı rahat bir şekilde öğretmenlerimize sorabilir ve aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Kullandığımız metotlar ve yöntemler sayesinde sizlere en etkili bir şekilde matematiği anlatmakta ve sevdirmekteyiz. Bu da sizin okul hayatınızda daha başarılı olmanızı sağlamaktadır.
Özel Ders Merkezim ‘de her seviyedeki matematik eğitimini alabilirsiniz. Sizin için önemli olan konu hangisiyse ya da hangi konuyu bilmiyorsanız öğretmenlerimize söylemeniz yeterli olacaktır. Öğretmenlerimiz konuyu en iyi şekilde anlamanız ve hata yapmamanız için sizlere alabileceğiniz en iyi eğitimi sunacaklardır. Bundan önce ders verdiğimiz öğrenciler gibi sizde okul ve sınav hayatınızda başarılı olacak ve istediğiniz notları almaya başlayacaksınız. Matematik özel ders öğretmenlerimiz sayesinde artık matematik sizin için eğlenceli bir hale gelecek ve matematiği daha kolay bir şekilde anlamaya başlayacaksınız.

Matematik Bilmek Şart

Çok eski bir geçmişe dayanan bilim dalıdır matematik. Saatler, takvimler, mimari gerektiren yapıtlar ve herhangi bir şeyi iki eşit şekilde paylaşmak için dahi matematik kullanılmaktadır. Osmanlı döneminde lakabı Kuşçu olan Ali kuşçu matematik bilimine gönül vermiştir ve İstanbul’un enlem ve boylam ölçümlerini yaparak güneş saatleri icat etmiştir. İlk olarak matematik dersini düzenli şekilde Ali Kuşçu vermiştir. Çalışmaları sonucu matematik ve daha çok astronomi dalı üzerine iki tane eser yazmıştır ilki Fatih adına adanan matematik kitabı diğeri ise üç bölümden oluşan bu eserlerinde gezegenlerden, yerin şeklinden ve yer şekillerine göre yedi iklimden bahsetmektedir. Günümüze bakıldığında ise matematik özel dersleri veren eğitimli birçok birey vardır. Çünkü matematik özel derslerine yanı sıra fen ve fizik derslerine talep yoğundur.

Geçmişten günümüze yenilikler, ilerleme ve gelişim gösteren matematik, istatistik, geometri ve aritmetik eğitim öğretim alanında olmazsa olmazdır. Sınavlarda başarı oranını yükselten derstir. Diğer derslerde de başarımızı yükseltecektir çünkü matematik sayısal zekayı hareketlendirir, besler ve odaklanmamızı güçlendirir. Hesap işleri aslında bir nevi beyin jimnastiğidir. Sürekli egzersiz yapan beyin daha verimli çalışacaktır. Ne demişler “işleyen demir ışıldarmış”.

Matematik özel dersleri veren kişilere internet üzerinden dahi ulaşabilmek mümkündür. Özel ders ücretleri konusunda anlaşmaya varıldıktan sonra gayet makul oranlarla bütçemizi de zorlamadan çocuklarımızın eğitimine büyük katkı sağlamış oluruz. Neden bir Ali Kuşçu yada Galileo Galilei daha yetişmesin. İnsanlığa fayda sağlayan işler yapacak bilim adamları büyümesin. Okullarda verilen eğitimi öğrenmeli takviye olarak özel derste olmalıyız. Çünkü hayatımızın her alanın da başarı için matematik şart. Aslında bu dala gönül vermiş kişiler için matematik oyun gibi bir bulmaca çözmek gibi gelmekte sayılar onları korkutmuyor tam tersine yol göstericileri oluyor. Severek öğrendikleri için zihinsel hesaplama dört işlem kadar kolay onlara ve hatta 8-9 haneli işlemler çocuk oyuncağı gibidir.

Dört işlemle başlayan matematik o kadar ilerlemiştir ki mimarlık, mühendislik, bankacılık ve muhasebe gibi bir çok mesleğinde bel kemiği olmuştur. Astronomi, gezegen ve uzay bilimleri için dahi matematik kullanılmaktadır.

Şirketlerde Özel Ders

Günümüz şartlarında iş alanları yabancı dili şart koşmuş ve daha da abartmış bir değil birkaç dil bilinmesini istemişlerdir. Okul hayatımız da aldığımız İngilizce dersleri maalesef ne konuşmamıza ne de yazmamıza yetmektedir. Bu sebeple özel ders zorunlu hale gelmiştir. Genellikle yabancı dil olarak İngilizce bilinmekte ve öğretilmektedir çünkü ortak dil olarak kabul edilen İngilizce eğitim öğretim yıllarımızın da dersi olmuştur. Fakat şimdiki büyük işletmeler Fransızca, Rusça ve hatta İtalyanca dahi bilinmesini istemişlerdir. Bu işletmeler genelde İstanbul’da olanlardır. İstanbul ithalat ihracat alanında gelişmiş ve yurt dışı ile sürekli olarak bağlantı halinde olduğundan personellerinin birkaç dil bilmesini istemektedir. İstanbul özel ders alanında geniş bir kitleye sahiptir bu sebeple öğrenilmek istenen hangi dil olursa olsun eğiticisi bulunmaktadır.

Aslında büyük işletme ve sektörlerin aranılan niteliklerinde yabancı dil bilinmesi şart ise kendi şirket bünyesinde talep edilen dilleri özel ders olarak verilmesini sağlayabilir. Daha kaliteli hizmet almak için kaliteli elaman sistemi ile bu proje hayata geçirilebilir. İstanbul özel ders almak ve vermek konusunda internet ağları üzerinden de irtibat halindedir. Büyük sektörler binalarının bir katını derslikler yaparak Fransızca, Almanca, İngilizce ve daha birçok yabancı dil için kurslar verebilir zaman ve maliyetten tasarruf ederek personelini bu konuda donanımlı hale getirebilirler. Böylece aradığı elemanı kendisi yetiştirmiş ve bünyesinde çalıştırmış olacaktır.

İşletmenin bünyesi gereğince muhasebe, bilgisayar, otomasyon sistemi ve arşiv düzenleme gibi birçok alanda özel ders verilebilir. Özel sektörlerin ve büyük işletmelerin en çok görüldüğü ve en kalabalık şehir olan İstanbul eğitim ve öğretim dalında avantajı çok olan yerdir. Hemen hemen her semtinde ilköğretim de anaokulu da ve hatta kolejlerde olmaktadır. Fakat eğitim sistemimiz özellikle de ÖSS ve KPSS için yeterli değildir. Mutlaka takviye gerekmektedir. İstanbul özel ders alanında tam da sınava hazırlamak için müfredat hazırlamış olan eğitimciler vardır ve başarı seviyesini arttırmayı hedeflemiştir. Bu hedef sadece eğiticilerin değil öğrencilerin, anne ve babaların da hedefidir. Çok çalışmak değil doğru çalışmak kazandırır.