LYS Özel Ders

Son yıllarda öğretim sistemi üzerine yapılan çalışmalar sonucunda bir öğrencinin üniversite hayatına açılmadan önce çok daha sistemli ve düzgün çalışmasının gereği ön plana çıkmıştır. Yapılan yeni düzenlemeler ile üniversite öncesi eğitimde liselerin önemi kat be kat artmıştır. Liseler kategori olarak birbirinden ayrılırken ortaöğretimini tamamlamış bir öğrencinin liselere girme konusunda çok önemli bir imtihan vermesi gereklidir. Liselere giriş sınavları öğrenim hayatındaki gelecek belirleme rolü izle ön plana çıkarken öğrencilerin 8 yıllık birikimlerine en verimli şekilde bu sınavlara vermeleri kendileri açısından çok büyük kendileri açısından çok büyük önem taşımaktadır. Sayısal ağırlıklı Anadolu ve fen liseleri ilerideki eğitim hayatına çok büyük katkı yapacak bir yüklemeyi öğrencilere sunarken, öğrencilerinde bu liselere girme konusunda çok büyük gayretler içinde olması kaçınılmazdır. Pek çok aile de çare olarak LGS özel ders alma yoluna gitmişler ve çocuklarına takviye olarak bilgi yükleme konusunu tercih etmişlerdir.
Her ne kadar eğitim ve öğretim konusu giderek daha da zor hale geliyor gibi görünse de, insanlara sunulan teknik imkânlar sayesinde takviye ders almak çok daha kolay bir hale gelmiştir. Pek çok değişik amaç için kullanılan internet bu gelişim süreci içerisinde eğitimi de içine alan konularda insanlara yardımcı olan önemli bir unsur olmuştur. Eğitim konusunda ders veren ve bilgileri tazeleyen bu siteler azimli davranan ve başarılı olmak isteyen öğrenciler için çok önemli bir şans olmuştur. Elbette ki Anadolu Lisesi, Fen lisesi ve Sağlık meslek lisesi daha yüksek puanlar ile öğrenci alırken, lise ve sonrası eğitimde öğrencilerine tanıdığı imkânlar ile ayrıcalıklı okul olduklarını sürekli göstermektedirler. LGS özel ders alması için çocuklarına ekstra imkân sağlayan veliler, onların daha da başarılı olması için gereken desteği göstermiş ve çok büyük katkı sağlamış olurlar. Eğitim sisteminin getirdiği en güzel uygulamalar içinde yara bütün okullarda aynı müfredatın uygulama yorulması onlara takviyedir konusunda da büyük kolaylıklar sağlamaktadır eksik günlerini iyi bilen ve doğru tespit yapan öğrenciler aldıkları takviye dersleri ile çok daha başarılı olabilme imkânına kavuşmaktadırlar
Geçmiş dönemlerde öğrenciler, lise bitene kadar meslek ve hedef belirleme gibi bir düşünce içinde olmazken, bu sistem ile artık lise döneminde kendilerine hedef belirlemektedirler. Eğitimlerini de bu yönde alan öğrenciler, bu nedenle çok çalışıp LGS sınavlarından çok iyi puan almak zorundadırlar. İyi bir meslek sahibi olmanın artık iyi bir lise eğitimi almaktan geçtiğini çok iyi bilmek gerekir. En az çocukları kadar, belki de onlardan daha çok kafa yoran anne ve babalar da çocuklarının iyi bir eğitim alması için LGS özel ders almaları konusunda onlara gereken desteği sonuna kadar vermektedirler. Bu konuda eğitime katkı yapan internet sitelerini takip etmek ve yönlendirme konusunda bu sitelerin yardımına başvurmak, doğru hedef belirleme ve doğru adımlar atma yönünden son derece gereklidir.