Kimya Özel Ders

Değişen eğitim sistemleri ve öğrencilerin birbirinden farklı olan öğrenme kabiliyetleri özel derslere olan ilgiyi daha da artırmıştır. Özellikle kimya gibi öğrenilmesi zor olan ve üzerinden dikkatle durulması gereken bir derste gereken şekilde eğitim almazsanız istediğiniz başarıyı elde edemezsiniz. Aklınıza takılanları anında sormalı ve tam anlayamadığınız konular üzerinde durmalısınız. Ancak sınıflarda bunu yapmanız pek mümkün değildir. Çünkü sınıfların kalabalık olması, bilmediğiniz konuların üzerinde çok fazla durulamaması vb. gibi sebepler sizin kimya dersini etkili bir şekilde öğrenmenizi etkileyecektir. Eğer kimya sizin içinde önemliyse ve gerçekten öğrenmek istiyorsanız sizde Özel Ders Merkezim ’in vermiş olduğu Kimya özel ders eğitiminden yararlanabilirsiniz.

Lise ve üniversite düzeylerinde anlattığımız kimya sayesinde artık sizde okulunuzda ve derslerinizde daha başarılı olacaksınız. Uzman eğitmenlerimiz ile birebir ders alacak ve bilmediğiniz tüm konuları daha detaylı bir şekilde öğreneceksiniz. Sınıflarda öğretmenlerinize soramadığınız soruları sorabilir ve anlamadığınız noktaları öğretmenlerimize tekrar anlattırabilirsiniz. Sınıflarda alacağınız 5 saatlik bir eğitimi eğitmenlerimiz size 1 saatte verecek ve zamanı daha verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacaklardır. Bunun yanı sıra Kimya özel ders öğretmenlerimiz sizleri okuldaki sınavlarınıza, ÖSS, DGS, KPSS vb. gibi sınavlara hazırlayacak ve sizin daha başarılı olmanız için ellerinden geleni yapacaklardır.

Özel Ders Merkezim ‘de verilen kimya derslerinde sizlere genel kimya, organik kimya, fizikokimya, anorganik kimya, analitik kimya, kimyasal termodinamik gibi konular anlatılmaktadır. Sizde kimyanın bu derslerin arasından sizin için uygun olanlarını ve bilmediklerinizi seçerek öğretmenlerimizden anlatmalarını isteyebilirsiniz. Dersleri anlatmış olmak için değil de öğretmek için anlatan öğretmenlerimiz konuları en iyi şekilde anlamanız için ellerinden geleni yapacaklardır. Bu sayede sizde okul hayatınızda ve sınavlarınızda daha başarılı olabileceksiniz.

İnsanlar belli bir birikime ulaştıklarında ancak, çevrelerinde olup biteni bilimsel bir çerçeveden görebilmektedirler. Maddenin özü olan atomlar, her ne kadar fizik konusu içinde yer alsa da bu atomların oluşturduğu bileşikler ve maddeler, kimya kapsamına giren konulardır. Hemen her sınavda kimya bilgisi iyi sonuç almak için gerekli iken, hayatı anlama konusunda da insana son derece gerekli olan konuların en başta gelenlerindendir. Bilinen 104 element, bir biri ile birleşip, molekülleri oluştururken, bir öğrencinin ders içinde bu bilgileri çok iyi alması gerekir.
Kimya özel ders alma gerekliliği olan dersler içinde yer alırken, Bilimin ve Fen in bilgiye açılan kapısıdır. Atomların oluşturduğu, iyonik, metalik ve kovalent bağların, nasıl kimyasal tepkime ile yeni molekülleri oluşturduğu ve bunları bilmenin bize olan yararını anlama konusunda da aydınlatıcı bilgi alınmasına ışık tutacaktır. Okullarda verilen kimya dersi eğitimi, temelde bütün konuları anlatsa da okulda bu bilgilerin hepsini takip etmek, hiç te kolay olmayacaktır. Eğer imkân var ise her ebeveyn, çocuğuna kimya özel ders takviyesi konusunda yardımcı olmalıdır. Bu sayede insan hem kendini, hem evreni, hem de hayatın anlamını çok daha pozitif bir şekilde öğrenebilecektir. Atomların nasıl bir araya gelerek, molekül yapıyı oluşturduğunu öğrenen öğrencilerin, maddeye ve doğaya bakışları da değişecek ve yeni anlamlar kazanacaktır.
Kimya da en önemli konuların başında atomlar ve numaraları gelirken, her atoma verilen numara farklıdır. Atomların değeri ise kendi iç yörüngesinde taşıdığı elektron ve onunla aynı sayıda olan proton sayısına göre belirlenmiştir. Daha çok elektron, nötron ve proton bulunduran atomlar metalleri oluştururken, daha hafif olan ve iletken olmayan ametalleri oluşturmaktadır. Kimya özel ders ile çocuklara her türlü bilgi yükleme işi son derece kolay bir hale gelirken, onların maddenin özünü anlamasına da çok önemli katkısı olacaktır. Var olduğu bilinen pozitif şeylerin temelini, madde ve alanlar oluşturmuştur. Madde ve alanlar Fizik içi konu oluşumunu sağlarken, maddenin halleri ve etkenlikleri kimyanın temel konusunu oluşturmaktadır. Şu unutulmamalıdır ki, öğrencilere gerektiği zaman yapılan ders yüklemelerinin, eğitim hayatı boyunca faydasını görmeleri mümkündür.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.