Fizik Özel Ders

Fizik dersi öğrencilerin genel anlamda zorlandığı anlamakta ve kavramakta güçlük çektiği derslerin başında gelir. Zaten güçlükle fizik anlayan birine çoğunlukla birçok formül ezberletilir. Oysaki fizik günlük hayatımızda da kullandığımız yaşamın oluşmasını sağlayan bir bilim türüdür, Boşuna ‘Fizik Kanunları’ demiyoruz. Matematik geometri gibi dersler ise soyuttur. Bu nedenle öğrenciler tarafından kavranılması daha zordur. Fizik dersinin bu hayatla olan iç içeliği aslında bize ezber değil bir mantık dersi olduğunu kanıtlar niteliktedir. Bizde fizik dersinin bu özelliğini biliyor konuların mantığını kavratarak öğretme amacı taşıyoruz. Aslında uzun uzun formüllerle çözdüğünüz o soruların neredeyse hepsini mantıkla çözebileceğinizi biliyor muydunuz?

Fizik özel ders ile eksiğiniz olan konuya yoğunlaşın. Ne için fizik dersi almanız gerektiğini mutlaka söyleyin. Maalesef ülkemizde birkaç istisna olsa da okul sınavları ve ygs-lys sınavların da çıkan sorular farklı olabiliyor. Okul sınavları daha çok sayısal işlem ağırlıklı oluyor. Aslında bunun nedenini anlamakta mümkün. Çünkü hoca her yaptığınız adıma puan vermek istiyor. Ygs sınavı daha çok yorum ağırlıklı. Fizikten hiç anlamayan biri bile sadece okuyarak ve düşünerek bile yorumlanması güçlü ise yapabilir. Lys sınavı ise bilgi ağırlıklıdır konuları çok iyi bilmek temel unsurdur. Ülkemizdeki bu çarpık eğitim sistemini geride bırakıp siz öğrenmeye bakın. Mühendislik okuyanlarında her daim göreceği ders fiziktir. Bu nedenle lisede sağlam bir temel atılmalıdır. Özel ders alacak bir öğrenci bu nedenden ötürü mutlaka hocaya ne amaçla ilgili aldığını söylemelidir.

İstanbul’da fizik dersi alma keyfini bizle yaşayın,. Biz her zaman kendini geliştiren, dinamik fizik uzmanlarıyla çalışıyoruz. Çok emek verdik ve mükemmel bir kadro oluşturduk. Kadromuzu daha iyiye ve güzele geliştirmeye çalışıyoruz. İstediğiniz zaman Boğaziçili öğretmenlerden rahatlıkla özel ders alabilirsiniz. Boğaziçi öğretmenlerinden ders almak konuların püf noktalarını ve en can alıcı notları öğrenmenizi sağlayacaktır. Öğretmenlerle konuları daha iyi kavrayacaksınız. Kadromuz her daim güncel fizik konularını takip etmektedir. En ufak bir değişiklikten bile haberleri vardır. Olduğunca dinamik bir fizik zümresi oluşturmaya ve siz değerli öğrencilerimize sunmaya alıştık.

Unutmayın fizik hayatın kendisidir ve en iyi yaşayarak öğrenilir. Bizle yaşadığınız için teşekkür ederiz.

ÖzelDersMerkezim.org uzman kadrosuyla hizmetinizde.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.